Veelkleurigheid siert entree van de kerk

De oplettende kerkbezoeker heeft het al gezien, naast de ingang van de kerk hangt een schilderij dat niet bij de huidige expositie hoort, maar te zien was in de expositie van 27 augustus tot en met 10 oktober 2017. Het betreft het schilderij ‘The Wave’ van Martien Beenen dat destijds eveneens naast de ingang hing.

Bij de Kerkenraad kwamen veel enthousiaste reacties op het schilderij binnen. Door de plek waar het hing en door het kleurgebruik, werd voor veel gemeenteleden met het schilderij de veelkleurigheid van de Regenboogkerk uitgedrukt. De kerkenraad besloot daarom het schilderij te kopen en het een permanente plek naast de ingang te geven.

Op het schilderij was oorspronkelijk alleen de Nederlandse vlag te zien. Aan Martien Beenen is opdracht gegeven om naast de Nederlandse vlag een aantal vlaggen van andere nationaliteiten toe te voegen. Hiermee wordt benadrukt dat onze kerkdeur openstaat voor alle mensen en de diversiteit die daarmee samen gaat wordt gerespecteerd.

the wave (Klein)

Geplaatst in voorpagina