Selecteer een pagina

Misschien kent u het spel ‘Zeg geen ja zeg geen nee’. Een gezelschapsspel waarbij de deelnemers vragen niet met ‘ja’ of ‘nee’ mogen beantwoorden. Erg moeilijk natuurlijk, zeker als het gesloten vragen zijn. Tegelijkertijd is het een goede oefening, want over sommige vragen moet je eerst nadenken voordat je ze ronduit met ja of met nee beantwoord.

Een voorbeeld is de vraag: ga je meedoen aan de Hilversum City Run? Als je op deze vraag ‘ja’ antwoord, dan zitten daar consequenties aan vast: je moet trainen van te voren, je inschrijven, etc. Dus even goed nadenken voor je zomaar ‘ja’ zegt…!

In het Bijbelgedeelte van vandaag krijgt Petrus tot drie keer toe van Jezus dezelfde vraag. ‘Hou je van mij?’ Waarom is één keer die vraag stellen niet genoeg? En waarom antwoord Petrus drie keer hetzelfde? Wat heeft die vraag van Jezus voor consequenties? En wat als Jezus ons die vraag zou stellen?

Welkom in de Morgenster voor een BeMoRe viering waarin we samen zingen, bidden, uit de bijbel lezen en leren en ons geloof met elkaar delen.

Thema: Drie maal JA!
Voorganger: ds. Aster Abrahamsen
Ambtsdragers: Hennie Burggraaff en Eveline van Toor
Medewerking: Kerkrentmeester: Andries Furster; koster: Rita van Bokhorst
Lezingen: Johannes 21: 15-24, 1 Johannes 1: 1-7
Liederen: Lied 98: 1 en 4, Lied 288, Lied 871: 1 t/m 4, Lied 51b, Hemelhoog 696, Lied 840: 1, 2 en 3, Lied 286: 1, 2 en 3, Lied 642: 1 en 2
Muziek: Klaas de Haan, orgel
Collecten: Diaconie*, Plaatselijke Kerk**
Ontvangst: Elzelien Overwater
Kinderdienst: Karin Stalman en Saskia Baas
Tienerdienst: Peter van Wesel
Autodienst: Hans van Eijk, tel. 06 51190596
Lector: Tanja Aalberts
Kinderoppas: Pietsje van Dijk en Janny Tuls

Let op: in verband met de City-Run moet u mogelijk omrijden.

Voorbede aanvragen
In de Bethlehemkerk en in de Morgenster ligt een voorbedeboek waarin u uw voorbeden voor de dienst kunt aanvragen. De BeMoRe-kerken hebben ook een online mogelijkheid.
Voor de Regenboogkerk is dit via voorbede@regenboogkerkhilversum.nl;
voor de Bethlehemkerk is dit via voorbedegevraagd@bethlehemkerk.nl;
en voor de Morgenster via diaconie@morgensterhilversum.nl.
Wilt u dat uw voorbede in de eerstvolgende eredienst in de Regenboogkerk wordt meegenomen, dan doet u uw aanvraag op de zaterdagmorgen vóór 12.00 uur vooraf aan de betreffende zondag.

Online meevieren
De diensten in de Regenboogkerk, de Morgenster en de Bethlehemkerk kunt u online meevieren. Klik daarvoor op de naam van de kerk.
De liturgie voor 14 april vindt u hier.

Toelichting bij de collecten

 * Diaconie: Deze collectie is ter ondersteuning van het diaconale werk van onze kerk. U kunt uw bijdrage overmaken naar NL67 RABO 0373 7118 16 van de Diaconie Regenboogkerk onder vermelding van ‘Diaconie’.

 ** Plaatselijke kerk: Uw bijdrage kunt u overmaken naar NL45 RABO 0373722591 van de Protestantse gemeente Hilversum onder vermelding van ‘Plaatselijke kerk’.

Wijze van betalen
De collecten kunt u voldoen via Regenboogcollectes. Als u een smartphone met bank-app heeft kan de QR-code hiernaast gebruikt worden.